Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Barcelona ma mniej turystów, ale więcej pieniędzy


Barcelona jest jednym z tych miast, które nie mogą narzekać na brak turystów. W zeszłym roku miasto odwiedziło ponad 12 mln osób, które wykupiły co najmniej jeden nocleg – w sumie zarezerwowały ich prawie 36 mln.

Statystyki z jednej strony wskazują na popandemiczne odbicie, z drugiej nadal są o 7 proc. niższe niż w rekordowym 2019 roku. Dobrą wiadomością jest jednak to, że średnia długość pobytu wydłużyła się o 1,8 proc.

Dobre wyniki zanotował segment podróży krajowych – takich przyjazdów było o 10,3 proc. więcej niż przed pandemią. Jeśli chodzi o turystykę przyjazdową z zagranicy, w dalszym ciągu nie ma pełnego odbicia – dane są niższe o 5,5 proc. wobec tych sprzed pandemii. Tu głównymi rynkami źródłowymi są Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, podaje Tourism Review.

Barcelońskie Obserwatorium Turystyczne szacuje, że w zeszłym roku turyści wydali w mieście 9,676 mld euro – kwota ta nie obejmuje kosztów dojazdu. To najwyższy wynik w historii, lepszy o 26,1 proc. niż rok wcześniej i o 14,7 proc. niż w 2019 roku. Instytucja podkreśla, że wzrosty przełożyły się pozytywnie na inne sektory – cateringowy zanotował  przychody o 56 proc. lepsze w porównaniu z tymi sprzed pandemii. Z kolei wpływy u gestorów bazy hotelowej były o 21 proc. wyższe niż w 2019 roku. MG

2024-05-08 08:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter