Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Górny Śląsk wyróżniony

Pomimo przegranej w rywalizacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 Katowice i tak stawiają na ten właśnie aspekt działalności. I to za tę działalność są nagradzane na arenie międzynarodowej.

Kulturalny potencjał stolicy śląskiej aglomeracji został zauważony na międzynarodowej arenie. 31 października podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w szwajcarskim Lugarno Katowice otrzymały prestiżową nagrodę Swiss Tourism Award, w kategorii „Destynacja Kulturalna – Miasto w Ruchu: Ważne Centrum Kulturalne”.
Komitet selekcyjny nagrody przyznawanej od 2003 roku w uzasadnieniu podkreślał, że śląskie miasto należy do najszybciej rozwijających się polskich metropolii, tworzy centrum nauki i edukacji na Górnym Śląsku, a znajdujące się tutaj lokalne instytucje kulturalne oferują zróżnicowane i uzupełniające się spektrum wydarzeń. To szczególnie ważne, ponieważ bez wątpienia miastu kojarzonemu przede wszystkim z przemysłową tradycją udało się przełamać stereotyp, zwłaszcza dzięki udziałowi w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Mimo przegranej z Wrocławiem wiele nowych inicjatyw kulturalnych aktywizujących katowiczan sprawiło, że działania promujące kulturotwórczą siłę aglomeracji śląskiej zostały wykorzystane.
Włodarze Katowic nie zrezygnowali z realizacji koncepcji „Miasta Ogrodów” – programu wydarzeń kulturalnych i projektów społecznych prowadzonych w ramach konkursu ESK. W nowym roku miasto pozostanie aktywne i ma zamiar ubiegać się o kolejny tytuł „stolicy młodych” – Kreatywne Miasto UNESCO w dziedzinie kultury 2015+.
Wyróżnienie Swiss Tourism Award ma na celu promocję turystyki oraz ochronę naturalnego i kulturalnego dziedzictwa poszczególnych regionów. Nagrody mają również zwrócić uwagę szwajcarskich turystów na warte odwiedzenia destynacje z całego świata. JK

2012-01-18 16:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter