Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Baleary ograniczają sprzedaż napojów wyskokowychKonserwatywny rząd Balearów po raz kolejny zaostrza przepisy dotyczące spożywania alkoholu. Weszły one w życie 12 maja, a za złamanie zakazu grozi grzywna od 500 do 1500 euro.

„Dekret przeciwko nadmiernej turystyce i poprawie jakości stref turystycznych” stanowi, że w wyznaczonych strefach wszystkie sklepy sprzedające alkohol muszą być zamknięte między 21:30 a 8 rano. Wyjątek stanowią obszary, które są oficjalnie zapisane jako miejsca świadczenia usług noclegowych, gastronomicznych i rekreacyjnych, podaje portal Touristik Aktuell.

Oprócz Playa de Palma nowymi przepisami objęte zostały Arenal, Magaluf i Sant' Antoni na Ibizie. Decydującym czynnikiem jest to, na której ulicy znajduje się wejście do restauracji lub baru.

Łodzie imprezowe nie mogą również zabierać gości na pokład w tych strefach, żeby działać legalnie, muszą znajdować się w odległości jednej mili morskiej. Wówczas mają prawo podawać alkohol na pokładzie.

Rozporządzenie, które ma być w mocy do końca grudnia 2027 r., nakłada na firmy turystyczne obowiązek informowania gości o tych zasadach. Zapisy mówią też, do 16 mln euro z wpływów z podatku turystycznego musi być przeznaczane rocznie na promocję odpowiedzialnej turystyki. MG

2024-05-13 15:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter