Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KIERUNEK POLSKA

Turystyka krajowa potrzebuje systemowego wsparcia ze strony państwa

Ministerstwo Sportu i Turystyki od lat zapowiada wprowadzenie opłat turystycznych, które w założeniu mają wspomóc finansowo podmioty związane z promocją turystyczną gmin i regionów. Jednocześnie, zapowiadane jest wsparcie polskiego przemysłu turystycznego dotacjami z Krajowego Planu Odbudowy.

Branża ciągle nie wie dokładnie, kiedy pojawią się kluczowe przepisy i zostaną spełnione obietnice, ani w jakim zakresie. Wśród przedstawicieli krajowej turystyki panuje atmosfera niepewności, dotycząca wsparcia ze strony państwa. Jesteśmy przekonani, że niezbędna jest ścisła współpraca biznesu i organów samorządowych z instytucjami na szczeblu państwowym oraz dialog pomiędzy nimi. W ten sposób możliwe będzie wypracowanie korzystnych dla branży rozwiązań.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Piotr Borys zapowiada wprowadzenie zmian jeszcze w tym roku. O szczegółach rozwiązań będziemy rozmawiać w czasie I Forum Turystyki Przyjazdowej i Krajowej – Kierunek Polska organizowanego przez redakcję Wiadomości Turystycznych, odbywającego się 20 czerwca 2024 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie


Uczestnikami wydarzenia są właściciele i menadżerowie biur turystyki przyjazdowej, dyrektorzy i kierownicy wydziałów promocji i turystyki jednostek samorządu terytorialnego, członkowie stowarzyszeń i samorządów turystycznych (PIT, ROT, LOT), przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej, dyrektorzy ZOPOT-ów.

OM






I Forum Turystyki Przyjazdowej i Krajowej – Kierunek Polska

organizowanego przez redakcję Wiadomości Turystycznych

20 czerwca 2024 r. Stadion Narodowy w Warszawie


Czytaj więcej







2024-06-17 17:11:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»




»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej





Newsletter

»

Zamów newsletter