Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Rynki finansowe ostrożne w sektorze turystycznym

Od stycznia do maja liczba transakcji na rynku turystycznym – chodzi  fuzje i przejęcia, inwestycje private equity (PE) i finansowanie (venture capital) spadła o 10,9 proc. rok do roku (r/r). Pomimo  pogorszenia, transakcje PE w Europie wykazały wzrost, co pokazuje nowe możliwości dla inwestycji strategicznych, wynika z analizy GlobalData.

Od maja do stycznia transakcji finansowych na rynku turystycznym było 286, rok wcześniej zanotowano ich 321, wynika z analizy danych prowadzonej przez firmę GlobalData. W tym samym czasie fuzji i przejęć oraz finansowania typu venture było odpowiednio o 5,7 i 28,4 proc. mniej, ale   wolumen transakcji private equity zanotował wzrost o 9,1 proc. rok do roku.

I tak w Ameryce Północnej, Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz w Ameryce Południowej i Środkowej spadki rok do roku wyniosły odpowiednio 32,3, 8,2, 25 i 40 proc. Europa okazała się jednak wyjątkiem – tu wolumen transakcji wzrósł o 13,4 proc.

GlobalData spojrzała też na konkretne kraje - w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Australii zanotowano spadki o 30,4, 52,2 i 15,4 proc. Z kolei lepiej działo się na takich rynkach jak Wielka Brytania, Indie, Korea Południowa i Niemcy.

Aurojyoti Bose, główny analityk w GlobalData, tłumaczy, że nastroje inwestorów obniżyły się nie tylko w branży turystycznej. Wpływ tego trendu był odczuwalny w większości regionów i na kilku kluczowych rynkach. MG


2024-06-18 07:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter