Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KIERUNEK POLSKA

Zrównoważona turystyka w Polsce
to fanaberia czy koniecznośćCoraz więcej turystów zwraca uwagę na stosunek podmiotów, z których usług korzysta, do działań w zakresie ochrony środowiska, ładu społecznego i korporacyjnego (ESG). Wymagania związane z rosnącymi oczekiwaniami konsumentów, stawiają polskiej turystyce poprzeczkę bardzo wysoko. W najbliższej przyszłości będzie to dotykać zwłaszcza turystyki przyjazdowej, gdyż trend, który u nas dopiero nabiera rozpędu, w najważniejszych krajach źródłowych, takich jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania, jest już bardzo mocno rozwinięty. Konsumenci zagraniczni coraz częściej zwracają uwagę na zrównoważone rozwiązania stosowane przez touroperatorów czy hotele. Często jest to dla nich jeden z priorytetów przy wyborze oferty. To sprawia, że przed polską turystyką przyjazdową stoi ogromne wyzwanie, jak najszybszego dostosowania się do nowych realiów.

Co więcej, w bliskiej przyszłości firmy będą zobowiązane do formalnego raportowania swoich działań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Już teraz największe przedsiębiorstwa zobowiązane są do udostępniania informacji m.in. o emisji gazów cieplarnianych, oddziaływaniu firmy na środowisko przyrodnicze i społeczne oraz potencjalnych zagrożeniach dla otoczenia, jakie wiążą się z ich funkcjonowaniem. Za niecałe dwa lata będzie to dotyczyć również średnich i małych firm.

Praktyczne dostosowanie się do wymagań ESG były tematem I Forum Turystyki Przyjazdowej i Krajowej – Kierunek Polska organizowanego przez Redakcję Wiadomości Turystycznych.

 

Uczestnicy debaty: Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMW Mazowieckiego, Prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Jacek Janowski – wicedyrektor Departamentu Wsparcia Rozwoju Turystyki POT, Adam Latek – hotelarz, właściciel firmy doradczej Latek Hotels, Magdalena Demkowicz – Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe.

Moderator: Piotr Glen, kierownik Zespołu Zrównoważonego Rozwoju i ESG, SGH.

 

Uczestnikami wydarzenia są właściciele i menadżerowie biur turystyki przyjazdowej, dyrektorzy i kierownicy wydziałów promocji i turystyki jednostek samorządu terytorialnego, członkowie stowarzyszeń i samorządów turystycznych (PIT, ROT, LOT), przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej, dyrektorzy ZOPOT-ów. OMI Forum Turystyki Przyjazdowej i Krajowej – Kierunek Polska

organizowanego przez redakcję Wiadomości Turystycznych

20 czerwca 2024 r. Stadion Narodowy w Warszawie


2024-06-20 11:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter