Już 7-11 marca 2012 roku, godz. 10-18 rozpoczynają się kolejne Targi ITB Berlin, jedno z największych światowych spotkań branży turystycznej. Przewodnik targowy. Poznaj najistotniejsze informacje, które pomogą Ci w efektywnym udziale w ITB.
PRZED TARGAMI...
TERMINY: 7-11 marca 2012 (środa-niedziela)
Dni branżowe: 7-11 marca 2012, godz. 10-18
Dni otwarte dla wszystkich: 10-11 marca 2012, godz. 10-18
WSTĘP NA TARGI: Wejście na targi jest zarówno dla wystawców, jak i dla odwiedzających. Koszt jednodniowej wejściówki dla profesjonalistów kupionej przez Internet to 30 euro (36 euro zakup na miejscu), zaś 5-dniowej – 46 euro online, (56 na miejscu). Bilet całodzienny dla publiczności – ważny 10 lub 11 marca – kosztuje 12 euro (zakup online) lub 14,50 euro (na miejscu). Studenci mogą kupić bilety zniżkowe już na targach – za 8 euro. Organizatorzy udostępniają również wejściówki last minute, które można nabyć tylko 11 marca od godziny 14, również za 8 euro. Członkowie IATA mogą zredukować cenę biletu kupowanego na targach dzięki okazaniu ważnej karty członkowskiej.
REJESTRACJA ORAZ ZAKUP WEJŚCIÓWEK: Można dokonać tego na stronie www.itb-berlin.de/eintrittskarten. Nabycie wejściówek odbywa się w punkcie ICC Berlin i przy wejściu od strony południowej.
MIEJSCE TARGÓW I DOJAZD:
• Z lotniska Berlin-Tegel Wsiadamy do autobusu ekspresowego X9 lub 109 w kierunku Zoologischer Garten i dojeżdżamy do przystanku Dworzec S Bahn Jungfernheide. Tam przesiadamy się w S-Bahn S 42 (Ringbahn) w kierunku Westend, którym dotrzemy do przystanku Targi Północ/Międzynarodowe Centrum Kongresowe (Messe Nord/ICC).
• Z dworców kolejowych Z najważniejszych berlińskich dworców kolejowych (Zoologischer Garten, Hauptbahnhof, Charlottenburg, Ostbahnhof i Lichtenberg) uczestnicy targów dojadą na teren imprezy liniami S3, S5 i S75, jadąc w kierunku Westkreuz/Olympiastadion/Spandau do przystanku końcowego (Westkreuz) lub do przystanku Targi Południe (Messe Süd).
• Komunikacją miejską Postoje dla taksówek, przystanek autobusowy oraz stacja metra i stacja kolejowa znajdują się blisko wejścia na targi. Oznacza to, że sprawnie i wygodnie można dotrzeć na miejsce dzięki transportowi miejskiemu, który na stronie www.bvg.de udostępnia wyszukiwarkę połączeń. Zapoznanie się z serwisem BVG albo stroną organizatora www.messe-berlin.de (zakładka Hotel & Travel Service).
• Samochodem Dzięki autostradzie położonej blisko terenów wystawowych z lotniska można sprawnie dostać się na targi samochodem. Aby dotrzeć na ITB należy kierować się za znakami opisanymi Messegelände. Jadąc autostradą A10 (Berliner Ring) należy zjechać w kierunku: Nuthetal, Oranienburg, Schönefelder Kreuz i Pankow prowadzącym na autostradę A111, A115 (Avus) i A100 do Wieży Radiowej (Funkturm). Zjazd na teren wystawowy jest oznaczony Messegelände.
NA TARGACH...
Oficjalne otwarcie ITB Berlin 2012:
wtorek, 6 marca 2012
godz. 10.00 inauguracyjna konferencja prasowa ITB Berlin
godz.11.00 uroczysta ceremonia otwarcia targów ITB Berlin
Kraj partnerski: Egipt
Hasła przewodnie: „Unikalne połączenie“ i „Zapraszamy dookoła”
Program: Planowana jest ekspozycja produktów turystycznych kraju partnerskiego ITB na wzór starego egipskiego suku, czyli bazaru, będącego odzwierciedleniem egipskich obyczajów, smaków i tradycji. Egipscy wystawcy: 120 biur podróży i hoteli
HARMONOGRAM TARGÓW: Aplikacja Virtual Market Place udostępniona na stronie targów berlińskich pozwala na zaplanowanie efektywnego uczestnictwa w targach. Wirtualna platforma gromadzi wystawców biorących udział w najbliższej edycji ITB. Pozwala im zaprezentować swoje firmy i produkty zarówno tuż przed imprezą, jak i w trakcie i po targach.
Najpierw należy znaleźć interesującą nas firmę, kraj, region lub produkt, następnie zebrać wszystkie – naszym zdaniem ciekawe – oferty, stawiając gwiazdkę przy każdej z nich, na końcu zaś wydrukować gotową listę z mapkami oraz udać się z nią na hale wystawowe.
W ten sposób oszczędzamy czas na długotrwałe poszukiwania interesujących nas wystawców i maksymalnie wykorzystujemy go na wartościowe spotkania. Tym bardziej, że urządzenie umożliwia nam umawianie się na spotkania z wybranymi wystawcami.
POLSKIE EURO 2012 NA ULICACH BERLINA:
• plakaty promocyjne, spoty w metrze, na lotniskach, na billboardach. Na dworcu kolejowym w stolicy Niemiec będzie można podziwiać wielki baner promujący Euro 2012 w Polsce.
• przy PoczdamerPlatz stanie Wioska Euro 2012, dzięki której zainteresowani zapoznają się z historią piłki nożnej i uzyskają materiały informacyjne dotyczące tegorocznych mistrzostw.
• na terenie Berlina pojawią się również dwie bramki interaktywne. Fani footballu będą mieli okazję strzelić do nich gola, a na pamiątkę dostaną dyplom kibica oraz informację, z jaką prędkością wkopali piłkę do bramki.
• z Centrum Miniatur w Łodzi zostanie przetransportowana do Berlina wystawa miniatur polskich stadionów.
POLSKA NA ITB...
środa, 7 marca – niedziela, 11 marca 2012
Kapsuła informacyjno-promocyjna Euro 2012: cztery interaktywne monitory, zachęcające do udziału w grze interaktywnej, informacje dotyczące osiągnięć Polski w piłce nożnej, prezentacja stroju narodowego i koszulek z najbardziej uznanymi polskimi piłkarzami.
środa, 7 marca 2012
Wieczór dziennikarzy: Małe Mistrzostwa Europy, czyli interaktywny turniej w piłkarzyki z udziałem 16 zawodników z krajów uczestniczących w mistrzostwach. Poczęstunek.
czwartek, 8 marca 2012
Konferencja prasowa z prawdopodobnym udziałem Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy i Elżbiety Jakubiak.
LOKALIZACJA POLSKICH WYSTAWCÓW: Hala 15, kapsuła na miejscu ubiegłorocznej sceny, przy głównym wejściu do hali.
PROMOCJA ROT-ÓW NA ITB:
Pomorska Organizacja Turystyczna – Promocja miasta Gdańsk jako jednego z organizatorów Euro 2012, ponadto karty wypoczynkowej dla niemieckich turystów, jak również turystyki aktywnej.
Wielkopolska Organizacja Turystyczna – nowy produkt: Statkiem do Euro 2012, czyli promocja turystyki wodnej – międzynarodowy projekt, dofinansowany z UE. Cały szlak łączy Berlin z Kaliningradem, natomiast realizowany projekt będzie dotyczył odcinka Drawsko w powiecie czarnkowskim.
PO TARGACH...
Gdzie spać?
W Berlinie jest ok. 750 hoteli oferujących łącznie ok. 120 tys. miejsc noclegowych, a ich ceny są jedne z najniższymi z europejskich stolicach. Na stronie www.itb-berlin.de/en/AboutITBBerlin/ TravelInfo/TravelAndHotels/ można znaleźć dwóch partnerów hotelowych tegorocznych targów, którymi są portale zajmujące się wyszukiwaniem i rezerwacją noclegu: www.visitberlin.de oraz www.hrs.de .
Gdzie zjeść?
Na terenie hal targowych znajdują się bary i restauracje. Wystawcy zainteresowani wcześniejszym zamówieniem cateringu mogą to zrobić na stronie www.capitalcatering.de. Od lutego na stronie ITB ma być dostępny również specjalny przewodnik cateringowy.
Gdzie pójść?
Na stronach www.visitberlin.de , www.berlin.de oraz www.sei.berlin.de znajdziemy informacje na temat atrakcji turystycznych miasta. Ciekawym rozwiązaniem jest również karta Berlin Welcome Card, która umożliwia nielimitowane przejazdy komunikacją miejską w ciągu od 48 do 72 godzin. Ponadto pozwala na otrzymanie 50 proc. zniżki w około 130 atrakcjach turystycznych miasta. Więcej informacji na temat karty na www.berlin-welcomecard.de
"WIADOMOŚCI TURYSTYCZNE" NA ITB
„Wiadomości Turystyczne” – oficjalny partner prasy branżowej ITBNasza redakcja przygotowuje wydanie specjalne „Destination Poland” poświęcone polskiej prezentacji na ITB. Przedstawiamy produkty turystyczne, polskie miasta, najciekawsze spotkania branżowe i cały wachlarz oferty wypoczynkowej w Polsce. Wydanie specjalne dostępne będzie na polskim stoisku narodowym, standach prasy branżowej na terenie targów oraz w centrum prasowym.
www.wiadomosciturystyczne.pl