Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TOUROPERATORZY

Rainbow wchodzi do Rumunii



Rainbow Tours S.A. ogłasza strategiczne przejęcie 70 proc. udziałów w rumuńskim biurze podróży Paralela 45 – jednej z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych marek turystycznych w Rumunii. Nabycie pozostałych 30 proc. udziałów zostanie zrealizowane etapowo w transzach do 2030 roku. Inwestycja ta stanowi kolejny krok w realizacji długoterminowej strategii rozwoju firmy.

W dniu 15 maja podpisano przedwstępną umowę nabycia udziałów w spółce Paralela 45 Turism S.R.L. Zawarcie umowy finalnej planowane jest na koniec czerwca 2025 roku, a finalizacja transakcji po spełnieniu standardowych warunków zawieszających, w tym uzyskaniu zgody rumuńskiego Urzędu Ochrony Konkurencji.

Rainbow od lat rozwija sprzedaż swojej oferty także poza granicami Polski, prowadząc aktywną współpracę z partnerami lokalnymi w państwach ościennych, głównie w Czechach, na Ukrainie, Słowacji i Litwie, co umożliwia dostęp do szerokiej gamy wyjazdów turystycznych również dla klientów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Decyzja o zakupie Paralela 45 to kolejny etap w rozwoju zagranicznym Rainbow.

Rumunia to dynamicznie rozwijający się rynek, na którym rośnie zainteresowanie zorganizowaną turystyką zagraniczną. Wzrost PKB per capita, mierzony parytetem siły nabywczej, przekłada się na coraz większą aktywność podróżniczą mieszkańców kraju. Jesteśmy przekonani, że nasze 35-letnie doświadczenie oraz know-how pozwolą nam znacząco rozwinąć ofertę Paralela 45 i wzmocnić jej pozycję rynkową – komentuje Maciej Szczechura, prezes Rainbow Tours S.A.

Założona w 1990 roku Paralela 45 obsługuje rocznie ponad 100 tysięcy klientów, oferując szeroki wachlarz wyjazdów wypoczynkowych do popularnych destynacji, takich jak Turcja, Grecja, Egipt, Tunezja, Hiszpania, Włochy, Portugalia, Cypr czy Zjednoczone Emiraty Arabskie, z wylotami ze wszystkich rumuńskich lotnisk. Firma wyróżnia się również bogatą ofertą wycieczek objazdowych – co roku realizuje około 160 programów na wszystkich kontynentach. Paralela 45 posiada również silną pozycję na rynku turystyki krajowej, obejmującej wyjazdy nad Morze Czarne i w Karpaty, a także wakacje szyte na miarę, luksusowe usługi przyjazdowe oraz podróże służbowe. Paralela 45 ma sieć sprzedaży składającą się z 50 oddziałów w największych miastach w Rumunii, zatrudnia 220 pracowników. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, Rainbow planuje rozszerzenie portfolio produktów Paralela 45, wprowadzając nowe segmenty oferty oraz innowacyjne rozwiązania biznesowe. Celem jest zwiększenie konkurencyjności firmy oraz dostosowanie jej propozycji do dynamicznie zmieniających się oczekiwań klientów.

W ostatnich trzech latach Rainbow odnotowywał kilkudziesięcioprocentowe wzrosty przychodów oraz liczby obsłużonych klientów. Osiągnięte zyski, częściowo reinwestowane są w rozwój, umożliwiając dalsze umacnianie pozycji spółki i dywersyfikację oferty produktowej. W grudniu 2024 spółka sfinalizowała zakup hotelu na wyspie Kos. Zakup Paralela 45 to kolejny krok w realizacji długoterminowej strategii rozwoju firmy. MBG

2025-05-16 12:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Ludzie

»




»Beata Górka
, Rafał Górka właściciele biura HolidayCafe.pl w Tarnowskich Górach, laureaci konkursu Agent Roku 2024  » więcej



Newsletter

»

Zamów newsletter