Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

UN Tourism będzie mieć oddział w Maroku

UN Tourism otwiera swoje przedstawicielstwo w Rabacie, by stamtąd realizować Agendę 2030 dla Afryki. Będzie to pierwsze Tematyczne Biuro tej ONZ-towskiej organizacji.

Rada UN Tourism przedstawiła aktualizację dotyczącą rozwoju biur tematycznych i regionalnych. Sekretarz generalny Zurab Pololikashvili i minister turystyki Królestwa Maroka Fatim-Zahra Ammor podpisali porozumienie w sprawie utworzenia pierwszego Tematycznego Biura UN Tourism ds. Innowacji dla Afryki w Rabacie. Biuro to będzie realizować Agendę 2030 UN Tourism dla tego kontynentu i ma na celu uczynienie turystyki kluczowym czynnikiem rozwoju w regionie poprzez innowacje.

Zgromadzenie było też okazją do podsumowania ośmiu lat przewodniczenia agendzie przez Zuraba Pololikashviliego. W tym czasie organizacja pracowała nad określeniem kluczowych trendów i pozyskaniu danych, które pokazują przyszłość sektora, wspierała rozwój produktów turystycznych, a inwestycje i innowacje zostały określone jako główne motory wzrostu. Duży nacisk kładziony był na zrównoważony rozwój – tu pojawiały się inicjatywy wspierające cele ESG. Nie zapominano o edukacji i kapitale ludzkim – celem jest budowa silnej, wykwalifikowanej kadry. UN Tourism był obecny w terenie, co było formą wsparcia dla państw członkowskich.

Do najważniejszych osiągnięć odchodzący sekretarz generalny zalicza wzmocnienie systemów danych turystycznych, rozwój inicjatyw w zakresie turystyki wiejskiej (w tym program Najlepsze Wioski Turystyczne i narzędzie STAR), nowe programy dotyczące gastronomii, sportu i turystyki miejskiej oraz wdrożenie sztucznej inteligencji i innowacji społecznych do działań organizacji. W znaczący sposób wzrosła też liczba użytkowników UN Tourism Online Academy, we współpracy z organizacją powstały Międzynarodowe Akademie, a ostatnie lata przyniosły też rekordowe bezpośrednie inwestycje zagraniczne. MBG

2025-06-04 07:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Ludzie

»




»Beata Górka
, Rafał Górka właściciele biura HolidayCafe.pl w Tarnowskich Górach, laureaci konkursu Agent Roku 2024  » więcej



Newsletter

»

Zamów newsletter