Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
KIERUNEK POLSKA Forum Turystyki Przyjazdowej i Krajowej

»

I Forum Turystyki Przyjazdowej i Krajowej

– Kierunek Polska20 czerwca 2024 r.

Warszawa, Stadion Narodowy

Organizator: Redakcja Wiadomości Turystyczne

 

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną.

W ramach konferencji odbędzie się uroczystość wręczenia nagród VII edycji Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów.

 

Celem wydarzenia jest spotkanie decydentów odpowiedzialnych za turystykę w samorządach i dyskusja o najważniejszych aspektach promocji Polski, trendach ważnych dla pozyskania turysty wewnętrznego i turysty zagranicznego.

 

Segment turystyki przyjazdowej ma ciągle problemy, nie odbudował się po pandemii  a potem doszła wojna na Ukrainie. W bardzo trudnej sytuacji jest rynek turystyki zorganizowanej. Polska musi walczyć o swój wizerunek o wiele więcej  niż dotychczas, m.in. z uwagi na położenie blisko konfliktu i  kojarzenie nas z niebezpieczeństwem- kraj przygraniczny. W tym kontekście szczególnie ważne jest porozumienie i współpraca wewnątrz  sektora turystyki przyjazdowej. 

 

Ważną kwestią jest też  cyfryzacja, spełnienie wymogów turystyki zrównoważonej   oraz dofinansowanie szkoleń z tego zakresu. 

Forum Kierunek Polska ma charakter ogólnopolskiej konferencji z kilkoma obszarami tematycznymi.

 

Ramowe zagadnienia  programu:

-         Spotkanie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Piotrem Borysem

-         Panel Turystyka Przyjazdowa – upadek, rozwój , stagnacja – jaka przyszłość czeka turystykę zorganizowaną, co można i należy zmienić w modelu jej funkcjonowania.

-         Wizerunek  Polski - wspólny kierunek, skoordynowanie i ujednolicenie działań promocyjnych , potrzeby biur, a potrzeby miejscowości i regionów

-         Zrównoważona turystyka – dlaczego trzeba ja wdrażać i co to oznacza w praktyce.

 

Uczestnicy wydarzenia: 

Uczestnikami wydarzenia są właściciele i menadżerowie biur turystyki przyjazdowej, dyrektorzy i kierownicy wydziałów promocji i turystyki jednostek samorządu terytorialnego, członkowie stowarzyszeń i samorządów turystycznych (PIT, ROT, LOT), przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej, dyrektorzy ZOPOT-ów.

 

Charakter wydarzenia – wydarzenie cykliczne raz w roku

 

Partnerzy wydarzenia: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna , Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,  Polska Izba Turystyki

 

 Po zakończeniu I Forum Kierunek Polska goście Forum uczestniczą w uroczystości ogłoszenia zwycięzców VII edycji Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów.

  

 

Kontakt

 j.poteranska@2eurosys.pl

 tel.: 451 566 720


 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter