Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA
 
Kacper Jaźwiński zwycięzcą XIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce

W pierwszej połowie kwietnia w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się etap centralny XIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego przy współpracy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi.

Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady były „Kreatywne formy przewodnictwa turystycznego albo jak nie zanudzić turysty”. 30 uczestników tego etapu wzięło udział w egzaminie podzielonym na 2 części: eliminacjach i finale. Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testu i zaprezentowaniu prezentacji związanej z tematem przewodnim. W finałowej części przygotowywali zaś i realizowali oryginalny sposób oprowadzania po kazimierskim rynku.

W tym roku zwycięzcą olimpiady został Kacper Jaźwiński z Pomorskiej Szkoły Rzemiosł Technikum nr 1 w Gdańsku, który otrzymał tytuł Eksperta Turystyki. W pierwszej trójce znaleźli się też Maja Kozłowska (Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie) i Jakub Bereza (III LO w Lublinie). MO, foto www.geo.uni.lodz.pl

2026-04-27 11:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»



»Ehab Elsaman z biura Planet Tours został wybrany Agentem Roku 2025. Gratulujemy  » więcej





Newsletter

»

Zamów newsletter