Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA KRAJOWA
Miasta świętowały 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika

550 lat temu 18 lutego w Toruniu na świat przyszedł Mikołaj Kopernik, jeden z najwybitniejszych Polaków w historii naszego kraju. W weekend 18 – 19 lutego przeprowadzono w kilku miastach, z którymi astronom był związany, wydarzenia jubileuszowe mu poświęcone.

Jednym z takich miast był Toruń, w którym przygotowano m.in. przegląd filmowy „Kino na księżycu”, był piknik Kopernikański, miejscowe Muzeum Okręgowym zainaugurowało wystawę „Ze wszech ksiąg najbardziej godna przeczytania… Wokół De revolutionibus”, a w przestrzeniach Ratusza prezentowane są m.in. dwa pierwsze wydania tego dzieła: "De revolutionibus orbium coelestium. Libri VI".

Urodziny astronoma obchodzono również w województwie warmińsko-mazurskim. Np. w Olsztynie odbyła się premiera książki "Zajęcia przeróżne wielebnego kanonika Mikołaja Kopernika" Wojciecha Szalkiewicza, a w lokalnej piekarni pojawił się chleb przygotowany według przepisu z czasów kiedy żył astronom. Natomiast w Dobrym Mieście rozpoczęto sprzedaż cukierków pod nazwą „Kopernik piernikowy”, a wcześniej – piernikowego kopernikańskiego piwa. MO, foto VisitTorun

2023-02-20 08:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter