Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRANSPORT LOTNICZY
Między kwietniem a majem lotnisko Schiphol obsłuży mniej pasażerów

Jak informuje portal Ryneklotniczy.pl, powołując się na informacje dziennika „De Telegraaf”, port lotniczy Schiphol w Amsterdamie planuje w najbliższej przyszłości wprowadzić limity w liczbie pasażerów obsługiwanych w ciągu dnia przez lotnisko. Między początkiem kwietnia a połową maja dzienna liczba osób które będą mogły skorzystać z usług lotniska zmniejszy się o 5 tys. Oznacza to, że podaż miejsc zmniejszy się o 5 proc. Limity wprowadzane będą między godziną 6.00 a 13.00, czyli w czasie największego natężenia ruchu lotniczego. Zdaniem portalu, oznacza to, że podaż miejsc zmniejszy się o 5 proc.

Wprowadzenie limitów to efekt braków kadrowych. Lotnisko odnotowuje niedobory pracowników w punktach odpraw bagażowo-biletowych oraz kontroli bezpieczeństwa. Schiphol boryka się z nimi od dawna, limity wprowadzane są po raz kolejny.

Nie będą to jedyne utrudnienia w transporcie lotniczym w najbliższych miesiącach. Niemiecki przewoźnik Lufthansa zapowiedział redukcję między marcem a październikiem liczby międzynarodowych połączeń lotniczych z Frankfurtu (o 13 proc.) i z Monachium (o 11 proc.). Odczują to m.in. pasażerowie z Polski. Przewoźnik odwoła 1000 połączeń z naszym krajem. MO, foto Pixabay

2023-02-20 08:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter