Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY
Avatary Miasta nową atrakcją Lublina


W maju br. turystyczna mapa Polski powiększy się o kolejne centrum edukacyjne, a właściwie dwa centra. Mowa o Avatarach Miasta zlokalizowanych na lubelskiej starówce. To kompleks turystyczny, na który składają się centra edukacyjne: Kamienica Legend i Kamienica Kryminałów oraz hotel.

W założeniu twórców Avatary Miasta będą miejscem, które ma promować Lublin poprzez odwoływanie się do jego dziedzictwa kulturowego. W pierwszej z kamienic goście poznają legendy związane z Lublinem, np. o Leszku Czarnym czy o Sądzie Diabelskim. Odwiedzający będą mogli poznać bohaterów tych opowieści, ale i stworzyć swoją legendę czy zaprojektować miasto. Kamienica Kryminałów to natomiast atrakcje z dreszczykiem, ale zaserwowane z przymrużeniem oka. Tu na gości mają czekać m.in. interaktywne cmentarzysko i prosektorium.

Kamienice mają uczyć i bawić w nowoczesny sposób, stąd nie zabraknie nowinek technologicznych, w tym multimedialnych i multisensorycznych ekspozycji, media labów czy pokoi zagadek.

Avatary Miasta będą przyjmować turystów indywidualnych i grupowych. Budowa atrakcji kosztowała ok. 60 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 32 mln zł. MO, foto Pixabay

2023-02-20 09:36:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter