Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Turyści będą podróżować bardziej świadomieWeekendowo, świadomie, z troską o środowisko i z kompleksowym, personalizowanym planem - tak według badań będą wyglądać podróże turystyczne w 2023 roku, twierdzi szef platformy Getaway. Jego zdaniem przybywać też będzie fanów workation.

Grzegorz Mikielewicz, założyciel i CEO platformy Getaway, mówi, że od kilku lat rośnie liczba wyjazdów weekendowych, a nawet jednodniowych, które zastępują tradycyjne, tygodniowe urlopy. Dzięki temu można ograniczyć wydatki na nocleg. Osoby w wieku 35-54 lata najczęściej wyjeżdżają w szerszym gronie rodzinnym, z dziećmi, rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem. Coraz więcej z nas przed wyjazdem skupia się na zaplanowaniu pobytu i aktywności zgodnie z własnymi preferencjami. Rośnie również grono osób, którym zależy na spersonalizowanym wyjeździe, jednak nie mają one często czasu na samodzielne komponowanie podróży.

Dbanie o minimalizowanie negatywnego wpływu podróżowania na środowisko, a także o wsparcie lokalnych społeczności to ważny aspekt wakacyjnych wyjazdów - zwłaszcza dla millenialsów i pokolenia Z. Wiele z tych osób przy planowaniu podróży coraz częściej decyduje się np. na podróż pociągiem. Podróżnicy są skłonni jeździć nieutartymi ścieżkami, aby wspierać gospodarkę mniej zamożnych regionów. Widoczna jest również rosnąca skłonność urlopowiczów do kupowania potrzebnych przedmiotów na miejscu, od lokalnych dostawców, dzięki czemu dodatkowo wspierają gospodarkę miejsc, do których podróżują.

Rośnie też grono osób nazywanych “cyfrowymi nomadami”, a niektóre kraje, takie jak np. Gruzja, Chorwacja, Islandia czy Niemcy, stworzyły już oficjalne programy, mające na celu “przyciąganie” takich osób i wspieranie wyraźnego trendu, jakim jest “workation”. MG

2023-02-27 15:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter