Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNKI

Za wjazd do UE turyści spoza Europy zapłacą dopiero w 2024 rokuUnia Europejska przesunęła termin wprowadzenia opłaty za wjazd na swój teren na 2024 rok. Początkowo miała ją pobierać od 2021 roku, a później od 2022 roku.

Chodzi o zezwolenie dla podróżnych, którzy chcą wjechać do jednego z 30 krajów europejskich, ale jednocześnie są zwolnieni z obowiązku wizowego. O ETIAS, bo tak nazywa się ten dokument, od przyszłego roku będą musieli się starać obywatele 60 krajów świata – łącznie to 1,4 mld osób. Upoważnia on do wjazdu na teren państw europejskich na pobyty krótkoterminowe, zwykle do 90 dni w okresie 180-dniowym. Dokument będzie ważny przez 3 lata od momentu wydania, ale będzie powiązany z paszportem – jeśli podróżny go wymieni, będzie musiał ponownie wystąpić o zezwolenie na wjazd.

Uzyskanie dokumentu będzie wiązało się z wniesieniem opłaty w wysokości 7 euro od osoby, będzie on ważny przez trzy lata lub do momentu wygaśnięcia ważności paszportu – w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. MG

2023-03-01 08:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter