Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Wizz Air zawiesza połączenia do Kiszyniowa. Powód to obawy o bezpieczeństwoOd 14 marca Wizz Air nie będzie latał do stolicy Mołdawii – Kiszyniowa. Decyzja została podjęta w związku z wojną w Ukrainie. W początkach lutego rosyjska rakieta przeleciała przez przestrzeń powietrzną tego kraju.

Wizz Air nie oferuje połączeń do Kiszyniowa z Polski, ale do stolicy Mołdawii można polecieć z wielu innych europejskich krajów, między innymi z Niemiec, Austrii czy Wielkiej Brytanii. Na stronie przewoźnika kierunek nie znika całkowicie z rozkładu lotów, ale przy prezentacji wyników wyszukiwania pojawia się informacja, że połączenia są realizowane do rumuńskich miast Jassa lub Bacau. - Bezpieczeństwo pasażerów i załóg jest dla Wizz Aira największym priorytetem – tłumaczy przewoźnik cytowany przez portal Travel Weekly. - W związku z ostatnimi wydarzeniami w Mołdawii i podwyższonym, choć nie bezpośrednim zagrożeniem w przestrzeni powietrznej kraju, Wizz Air podjął trudną ale odpowiedzialną decyzję o zawieszeniu połączeń do Kiszyniowa od 14 marca – dodaje.

Urząd Lotnictwa Cywilnego Mołdawii z żalem przyjął tę informację do wiadomości i zapewnił, że loty tam mogą być kontynuowane w bezpieczny sposób pod warunkiem przestrzegania procedur. Do Kiszyniowa w dalszym ciągu połączenia oferują rumuńskie linie lotnicze Tarom, Air Moldova i Turkish Airlines. MG

2023-03-01 10:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter