Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Niemcy pożądanym kierunkiem wśród turystów


Według najnowszych badań European Travel Commission dotyczących preferowanych kierunków podróży Niemcy awansowały z 6. na 4. miejsce i znajdują się za Francją, Hiszpanią i Włochami.

Według prognoz ekonomistów inflacja w 2023 roku utrzyma się na wysokim poziomie. Wpływa to oczywiście na zachowania konsumentów, dlatego ETC przeanalizowała również najważniejsze powody, które mogą uniemożliwić potencjalnym gościom podróżowanie i porównała wyniki z ostatnim badaniem przeprowadzonym latem 2022. Odsetek osób, które obawiają się podróżowania ze względu na wojnę Rosji z Ukrainą, spadł do poziomu 8,9 proc. 9 proc. (czyli bez zmian) obawia się ryzyka wynikającego z egzekwowania zasad kwarantanny, 23 proc. wymienia rosnące koszty podróży spowodowane inflacją (+5 proc.), a 17,1 proc. nie może podróżować ze względu na osobistą sytuację ekonomiczną (+4 proc.).

Według ekspertów branżowych DZT, 3/4 kluczowych oferentów międzynarodowej branży turystycznej zakłada, że ich klienci, pomimo ograniczonego budżetu na podróże spowodowanego wzrostami cen, nadal chcą podróżować i planują wyjazdy za granicę. MO, FOTO Pixabay

 

2023-03-02 16:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter