Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY
Duże ożywienie podróży międzynarodowych w 2022 r.

Według World Travel Monitor IPK International opracowanego na zlecenie ITB Berlin, globalna turystyka w 2022 r. odnotowała znaczne ożywienie. W ubiegłym roku zrealizowano 700 mln międzynarodowych podróży, co oznacza wzrost o 90 proc. w porównaniu do 2021 r., ale 66 proc. mniej niż w 2019 r. Autorzy opracowania wskazują, że poziom ożywienia był zróżnicowany na poszczególnych kontynentach, w destynacjach i rynkach: międzynarodowe podróże z Europy wzrosły o 92 proc., z Ameryki Północnej o 87 proc., a z Ameryki Południowej o 70 proc., dla odmiany - międzynarodowe podróże z Azji pozostają dużo poniżej poziomów z 2019 r. To głównie wynik obostrzeń covidowych utrzymywanych przez poszczególne kraje azjatyckie, w tym Chiny.

Podobnie jak w poprzednich latach, w 2022 r. najpopularniejszym celem wypraw międzynarodowych były wyjazdy wypoczynkowe (70 proc. udziału w rynku). Najpopularniejszymi kierunkami wśród turystów były destynacje wypoczynkowe: Turcja, Hiszpania, którym udało się niemal w całości przywrócić ruch turystyczny sprzed pandemii.

Tradycyjnie też najpopularniejszym środkiem transportu były samoloty, które w 2022 r. odpowiadały za 60 proc. całego transportu turystycznego. Ich udział był mniejszy niż przed pandemią. Wyraźnie wzrosło znaczenie transportu kolejowego. MO, foto Pixabay

 

 

2023-03-06 10:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter