Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Polacy coraz częściej podróżują na LitwęPo zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią, Litwa ponownie przyjmuje turystów. W zeszłym roku było ich o 2,3 raza więcej niż przed rokiem. Polacy są jednym z najważniejszych rynków źródłowych dla kraju.

W ubiegłym roku podróżni z Polski stanowili 10 proc. wszystkich turystów, którzy przyjechali z wizytą na Litwę – w sumie było nas 117 tys. To dwa razy tyle co rok wcześniej, ale nadal o 39 proc. mniej niż w 2019 roku.

Mniej osób wyjeżdża na Litwę w celach służbowych – o ile w 2018 roku było to jeszcze 38 proc. przyjezdnych, to w ostatnich latach jest to już 25 proc. - Polacy preferują teraz dłuższe wyjazdy zamiast weekendowych wypadów - zauważa Dovilė Sėliukė, kierownik działu marketingu i komunikacji turystycznej w Lithuania Travel, narodowej agencji rozwoju turystyki.

Kraj jest popularny głównie w szczycie sezonu w okresie lipiec-wrzesień, a turyści chwalą sobie łatwość dotarcia, doceniają dziedzictwo gastronomiczne i chętnie poznają lokalną kulturę. Wśród najczęściej odwiedzanych miejsc znalazło się Wilno – Polacy stanowili 56 proc. gości, a także Troki i Kowno. Przyciąga także litewskie wybrzeże Bałtyku – Kłajpeda, Połąga, a 12 proc. polskich turystów wybrało się do Druskiennik. MG

2023-03-10 05:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter