Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Polacy znów wybierają egzotykęArabia Saudyjska, Oman, ale też Japonia, Tajlandia czy Bliski Wschód to kierunki, które na wiosenny urlop wybierają często klienci portalu Kiwi.

Portal przeanalizował wybory dotyczące wiosennych wojaży swoich klientów w Polsce. Okazuje się, że wzrosło zainteresowanie kierunkami dalekimi, także do tych krajów azjatyckich, które z powodu pandemii były długo zamknięte dla turystów zagranicznych. Największy wzrost rezerwacji serwis zaobserwował przy Malediwach, Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Malezji, Wietnamie, Indiach, Omanie i Arabii Saudyjskiej. Te dwa ostatnie to nowości w statystykach Kiwi.

Analiza dotyczyła też długości pobytu w poszczególnych krajach i regionach. Okazuje się, że średnia dla Bangkoku to 10 dni, ale ponad połowa użytkowników serwisu zamierza pozostać tam od 2 do 3 tygodni. W Emiratach Arabskich (Abu Zabi) średnia to 6,5 dnia, na Malediwach 9,5 dnia, w Indiach około 7 dni, ale co drugi wybiera się tam na 2-3 tygodnie, a 25 proc. planuje pozostać od 3 tygodni do 2 miesięcy. Najwięcej czasu spędzimy w Japonii – ponad 17 dni.

Średnie okno rezerwacji w tym roku to około 1,5-2 miesiące. Do Tajlandii podróżujący kupowali bilety około 2 miesięcy wcześniej przed planowaną podróżą, na Malediwy około 1,5 miesiąca przed wylotem, do Indii około 40 dni wcześniej, a do Emiratów Arabskich i Japonii około 54 dni wcześniej. Portal sprawdził też, ile średnio podróżujący płacili za bilety lotnicze. Tokio czy Male, w porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowały największy spadek:

Średnia cena za lot:

Bangkok - > 674 EUR

Abu Dhabi - > 223 EUR

Male -> 448 EUR (w 2022 roku średnia cena to 693 EUR)

Bombaj -> 419 EUR

Tokio - > 1096 EUR ( w 2022 średnia cena to 1663 EUR)

Analiza wskazuje też, że wybierając się w daleką podróż najtaniej polecimy z lotniska w Modlinie, płacąc średnio 259 euro. Dla porównania ze stołecznego lotniska Chopina za długodystansowy lot zapłacimy ponad 2 razy więcej, średnio 558 euro. Fani kierunków azjatyckich i bliskowschodnich powinni rozważyć lot z Katowic - lokalne lotnisko ma ciekawą i urozmaiconą siatkę połączeń do krajów egzotycznych.

Do najpopularniejszych długodystansowych kierunków, do których podróżujący udają się z Modlina należą Kanada, Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Sri Lanka. Z kolei z lotniska w Katowicach pasażerowie najczęściej rozpoczynają podróż do: Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Tajlandii, Stanów Zjednoczonych. MG

2023-03-15 06:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter