Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Ryanair: Wzywamy Ursulę von der Leyen do ochrony europejskiego niebaRyanair rozesłał do swoich klientów apel o podpisanie petycji, w której wzywa Ursulę von der Leyen do ochrony lotów pasażerskich i niezamykania nieba nad Unią Europejską podczas strajków kontrolerów ruchu lotniczego.

Przewoźnik wyjaśnia, że tylko w tym roku strajki we Francji wpłynęły negatywnie na plany podróży ponad miliona pasażerów. O ile loty ze startem lub lądowaniem we Francji są chronione, o tyle te z przelotem w przestrzeni powietrznej tego kraju już nie. Francja wykorzystuje tu przepisy o obsłudze minimalnej, dzięki czemu połączenia francuskie nie są odwoływane. Ponieważ UE nie chroni przelotów przecinających francuską przestrzeń powietrzną, miliony klientów spoza tego kraju będą narażone na odwołania rejsów z powodów strajków, które latem organizują tamtejsi kontrolerzy.

Zdaniem Ryanaira UE powinna chronić loty w UE zgodnie z przepisami o obsłudze minimalnej tak jak ma to miejsce we Włoszech i Grecji, zezwolić innym kontrolerom na koordynowanie lotów nad Francją w czasie. gdy tamtejsi pracownicy strajkują oraz nakazać francuskim związkom zawodowym zrzeszającym kontrolerów udział w arbitrażu zamiast w strajkach. MG

2023-03-21 08:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter