Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Wjazd do Unii będzie tańszy niż do USAZa mniej więcej rok podróżni z ponad 60 krajów świata będą musieli ubiegać się o zezwolenie na wjazd do Unii Europejskiej i strefy Schengen. Zapłacą za to 7 euro.

Unia Europejska pracuje nad Europejskim Systemem Informacji o Podróży i Zezwoleń na Podróż (ETIAS) od 2016 roku, a zgodnie z najnowszymi zapowiedziami ma on zacząć obowiązywać od przyszłego roku i będzie odnosił się do 1,4 mld potencjalnych podróżnych. Powodem jego wprowadzenia jest potrzeba wzmocnienia systemu bezpieczeństwa i lepszej kontroli podróżnych, przypomina portal SchengennVisaInfo.

UE nie jest pierwszą instytucją, która wprowadziła wymóg uzyskania zezwolenia na podróż na swoim terytorium dla podróżnych z krajów bezwizowych, przykładem mogą być Stany Zjednoczone. W przypadku Europy opłata będzie jednak znacząco niższa niż chociażby w USA – ma wynieść 7 euro, podczas gdy Amerykanie żądają 21 dol.

Podobny system obowiązuje w Nowej Zelandii – tu opłata wynosi około 12 euro przy wypełnieniu przez aplikację tamtejszej agencji imigracyjnej lub 13,5 euro przy wniosku online. Przy podróży do Australii płaci się około 12,5 euro, podobny system wprowadzić ma Wielka Brytania, choć tu koszty nie zostały jeszcze podane. MG

2023-03-21 08:25:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter