Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Wiosną odżywają city breakiEuropejskie miasta to główny cel podróży klientów eSky wiosną tego roku. Najwięcej osób wyjedzie do Włoch, głównie do Rzymu i Mediolanu.

Do wiosennych podróży skłaniają nie tylko ładna pogoda, ale też dodatkowe wolne dni w kalendarzu. Na kwiecień przypada Wielkanoc, a osoby, które dobiorą jeden-dwa dni wolnego mogą wypocząć przez cztery albo pięć dni. Niecały miesiąc później przypada majówka – przy trzech dniach urlopu wypoczynek można wydłużyć do ponad tygodnia.

- W styczniu br. zanotowaliśmy ogromne zainteresowanie lotami wiosną, co przełożyło się na znaczący wzrost rezerwacji z datą wyjazdu w okresie marca-maja. Z pewnością zadziałał „odłożony popyt”, a także bardzo duża chęć podróżowania wśród Polaków. Co więcej, wzrost zainteresowania city breakami widzimy zarówno na poziomie rezerwacji lotniczych, jak i również pakietów city break z lotem i noclegiem w cenie. Ten drugi produkt cieszy się szczególnie dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi – komentuje Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy w eSky.pl

Najczęściej polscy podróżnicy wybierają Rzym oraz Mediolan, który jest także idealną bazą wypadową nad jezioro Como, czy też Alpy. Na popularności zyskują także Bari, Neapol, Bolonia, czy Sycylia.

Kolejno w rankingu Top 5 kierunków na wiosenny city break znajdują się Hiszpania (głównie Barcelona, Madryt, Malaga, Majorka), Francja (Paryż, Nicea oraz Marsylia), Grecja (Ateny) oraz Portugalia (Lizbona).

Eksperci eSky.pl wskazują, że chcąc podróżować tanio, należy unikać najpopularniejszych terminów podróży – ceny w majówkę lub na Wielkanoc są zawsze wyższe niż kilka dni przed, lub po świętach. Kluczowym również jest zaplanowanie podróży z 2- czy nawet 3-miesięcznym wyprzedzeniem, co pozwala zaoszczędzić od 30 do 50 proc. wartości biletu. MG

2023-03-23 08:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter