Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE
Józef Lassota na czele Krakowskiej Izby Turystyki

20 marca w Krakowskiej Izbie Turystyki odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W trakcie jego trwania wyłoniono nowy zarząd stowarzyszenia. Wypełniono tym samym lukę na stanowisku prezesta, po odejściu dotychczasowego szefa, Rafała Marka, w grudniu 2022 r.

Na czele organizacji stanął Józef Lassota. Nowy prezes stowarzyszenia jest z wykształcenia inżynierem mechanikiem, ukończył Politechnikę Krakowską. W początkach kariery zawodowej pracował w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL Mielec”, Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Urządzeń Chemicznych i Chłodniczych „CeBeA” i w Centralnym Ośrodku Chłodnictwa „COCH” w Krakowie. Po transformacji politycznej związał się z polityką. W 1990 r. stanął na czele Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, a w 1991 r. nominowano go na stanowisko wicewojewody krakowskiego. W latach 1992 - 1998 sprawował urząd prezydenta Krakowa, a od 1997 r. do 2001 r. był posłem na sejm. W 2002 r. powrócił do samorządu lokalnego, pracując w Urzędzie Miasta i Gminy Wieliczka jako pełnomocnik burmistrza ds. inwestycji.

Poza Lassotą w zarządzie KIT znaleźli się Andrzej Bahr, Łukasz Barłowski, Ewa Bigosz-Lassota, Bożena Czemborowicz, Radosław Kociumbas, Marta Krzyżek-Siudak, Maciej Putaj i Marcin Żmigrodzki. MO, foto Prawo drogowe

2023-03-27 10:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter