Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PERSONALIA

Pacamaj nowym prezesem lotniska we WrocławiuCezary Pacamaj został wybrany na prezesa Portu Lotniczego Wrocław S.A., a stanowiska wiceprezesów obejmą Przemysław Myszakowski i Karol Przywara. Decyzję w tej sprawie pięciu członków Rady Nadzorczej spółki podjęło jednogłośnie.

Cezary Pacamaj zastąpił na stanowisku Dariusza Kusia. Nowy szef z lotniskiem we Wrocławiu związany jest od czterech lat. Początkowo był członkiem Rady Nadzorczej, a od trzech lat wiceprezesem. W swojej karierze był m.in. prezesem Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wiceprezesem Kolei Dolnośląskich i prezesem zarządu Interferie Medical Spa. Jest absolwentem studiów MBA i studiów z zakresu zarządzania infrastrukturą lotniskową. – Moim celem jest dalszy rozwój spółki, inwestycje w usługi dla pasażerów i infrastrukturę. Równie ważna będzie także rozbudowa siatki połączeń, tak by Port Lotniczy Wrocław był lotniskiem pierwszego wyboru dla coraz większej liczby pasażerów z Dolnego Śląska i całego regionu – mówi Cezary Pacamaj.

Decyzją Rady Nadzorczej na stanowisku wiceprezesa pozostanie Przemysław Myszakowski. Z wykształcenia jest prawnikiem, a nowym członkiem zarządu powołanym przez Radę Nadzorczą na stanowisko wiceprezesa został Karol Przywara, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. współpracy międzynarodowej i doradca ds. międzynarodowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Kieruje Fundacją Kaukaską, a w latach 2015-2020 pełnił funkcję dyrektora wydziału współpracy z zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W 2018 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Batumi.

Udziałowcami wrocławskiego lotniska są: Miasto Wrocław – 49,24 proc. akcji, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – 31,01 proc. akcji i Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”- 19,75 proc. akcji. MG

2023-05-11 08:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter