Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


POLSKA

W Międzyzdrojach powstanie park wodnyPięć kondygnacji, strefa rekreacji wodnej, basen zewnętrzny ze zjeżdżalniami i strefą dla dzieci, rehabilitacja, odnowa biologiczna, siłownia, fitness, a także gastronomia i centrum konferencyjne – tak za trzy lata wyglądać będzie Aquapark w Międzyzdrojach.

Inwestycja o wartości 100 mln zł będzie realizowana w ramach hotelu Bel Mare & Aqua Resort. Inwestorem jest Grupa Deweloperska Prestige, a od strony architektonicznej prace prowadzi 4Developments.

Budynek składać się będzie z pięciu kondygnacji nadziemnych. Jego kubatura wyniesie blisko 40 tys. m³, zaś powierzchnia całkowita 17,425 tys. m². Inwestycja zostanie podzielona na strefy w ramach których każdy znajdzie idealny dla siebie relaks. Aquapark będzie obfitował w zjeżdżalnie – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, znajdzie się tam tam plac zabaw dla dzieci z dodatkowymi zjeżdżalniami i innymi atrakcjami, ale wyróżnikiem kompleksu będą liczne zielone tarasy, na których będzie można odpocząć aktywnie i w bardziej spokojnej atmosferze. Specjalne żyletki na narażonych na słońce elewacjach zacienią je, co ma pomóc utrzymać odpowiednią temperaturę budynku.

Kolejną ekologiczną nowinką jest system odzysku wody szarej i recyklingu wody deszczowej. Innym zastosowanym w Aquaparku rozwiązaniem jest odzysk ciepła odpadowego z ciepłej wody czy pary. MG

2023-05-19 06:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter