Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Enter Air ma nowego MaxaWczoraj (18 maja) do Polski przyleciał pierwszy z czterech samolotów Boeing 737 MAX 8 zamówionych przez Enter Air. Kolejne dwa mają pojawić się w kraju jeszcze w tym miesiącu.

Samolot, który otrzymał rejestrację SP-EXE jest w świetnym stanie technicznym. Maszyna została wyprodukowana pod koniec roku 2022, a lessorem jest firma BBAM, z którą Enter Air współpracował z sukcesem kilka lat temu. Cieszymy się, że znowu mamy okazję podjęcia współpracy w ramach leasingu operacyjnego – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air. Samolot przyleciał do Polski z międzylądowaniem w Keflawiku na Islandii, pokonując najpierw rekordowo długi odcinek z Tucson, który trwał ponad 8,5 godziny.

Ze względu na duże opóźnienia w dostawach, z jakimi zmaga się Boeing i rozpoczynający się niebawem sezon letni, Enter Air nie chce tracić już czasu na zmianę malowania, dlatego na razie będzie latał z logo australijskiej linii Bonza Airline, do której miał trafić. W związku z tym ma również niestandardową konfigurację miejsc w samolocie, którą przewoźnik będzie modyfikować dopiero na jesieni.

SP-EXE to pierwszy z czterech samolotów 737 MAX 8, które Enter Air zamówił w odpowiedzi na popyt zgłaszany przez touroperatorów. W wysokim sezonie przewoźnik zamierza korzystać z 32 samolotów wliczając trzy dodatkowe maszyny wynajęte na zasadach wet-lease. Kolejne dwa boeingi 737 MAX 8 są spodziewane w Polsce jeszcze w maju, a czwarta maszyna na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. MG

2023-05-19 07:25:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter