Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Emilia Romania częściowo gotowa na przyjęcie turystówPowódź, która dotknęła ostatnio włoski region Emilii Romanii, spowodowała wiele nieoczekiwanych problemów. Lokalne władze, rząd jak i ENIT planują silnie wspierać region, który częściowo jest już gotowy na przyjęcie turystów.

Najlepsza sytuacja jest na wybrzeżu – od Ferrary po Rimini i Cattolicę. Tutaj plaże są uprzątnięte i gotowe na sezon. - W związku z dobrymi warunkami pogodowymi, kąpieliska zostały otwarte. Jesteśmy gotowi by z uśmiechem powitać turystów - mówi Andrea Corsini, radny regionu ds. turystyki.

Corsini przedstawi w sobotę 27 maja wspólnie z ENIT i miastem Rimini wszystkie kroki mające na celu zapewnienie sprawnego rozpoczęcia sezonu letniego po powodzi. Przedstawiciele regionu rekomendują przed przyjazdem kontakt z lokalnymi biurami informacji turystycznej, by sprawdz sytuację (prowincje Ferrara, Forli-Cesena, Rawenna i Rimini). Uruchomione zostały też kamery internetowe, na których można na żywo śledzić sytuację na wybrzeżu Adriatyku.

Aby uzyskać aktualne informacje na temat transportu, kamer internetowych, otwartych muzeów, mapę turystycznych kurortów nadmorskich, uzdrowisk oraz parków tematycznych – można wejść na nową stronę internetową: https://visiter.it/emilia-romagna-2023-pl

20 maja została otwarta autostrada A14 między Bolonią i Rimini, stopniowo przywracane pociągi m.in. na trasach miedzy Forli i Rimini oraz Rawenną i Rimini. Pomiędzy Faenzą a Forli kursuje zastępcza linia autobusowa. Prace remontowe są kontynuowane na przerwanych odcinkach w celu pełnego ponownego otwarcia linii przed świętem 2 czerwca. Połączenia na trasie Bolonia-Rimini ruszą najprawdopodobniej w poniedziałek 29 maja. MG

2023-05-25 06:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter