Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

W Berlinie twarz zastąpi kartę pokładowąPort Lotniczy Berlin Brandenburg wprowadza nową usługę - BER Traveller. Chodzi o biometryczną kontrolę, dzięki której nie trzeba pokazywać karty pokładowej. Z udogodnienia na razie mogą korzystać wybrani klienci.

Jak podaje Grupa Lufthansa, usługa dostępna będzie na razie dla pasażerów należących do programu HON Circle. Podróżni kontrolę bezpieczeństwa przejdą na oddzielnym pasie ruchu, gdzie zamontowane zostały skanery rozpoznające twarz. Żeby skorzystać z tej funkcjonalności, trzeba będzie zarejestrować swoje dane biometryczne w aplikacji usługodawcy FastID. Pasażerowie mają otrzymywać wcześniej od przewoźników zaproszenia mejlowe.

Korzystanie z nowej usługi jest dobrowolne, a podróżni przed każdą podróżą ponownie decydują, czy chcą w ten sposób przejść kontrolę. Dopiero wtedy dane (dane lotu i identyfikatory biometryczne) oraz zdjęcia zrobione później na lotnisku zostaną przesłane w postaci zaszyfrowanej do FastID do porównania. Po locie są usuwane z bazy i pozostają wyłącznie w aplikacji pasażera, w każdej chwili mogą zostać przez niego skasowane. MG

2023-05-25 06:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter