Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Ile kosztuje obsługa kredytu TUI? To zależy od emisji gazówGrupa TUI przedłużyła swoje linie kredytowe na kolejne dwa lata. W sumie daje jej to do dyspozycji 2,7 miliarda euro, z czego ponad miliard to tylko bufor z Państwowego Banku Rozwoju.

Linia kredytowa z 19 banków o łącznej wartości 1,65 miliarda euro i druga w kwocie 1,05 miliarda euro z Państwowego Banku Rozwoju (KfW) są ważne do lipca 2026 roku. Warunki oprocentowania kredytu odnawialnego będą powiązane z osiągnięciem przez Grupę celów redukcji emisji, co zostanie potwierdzone przez Science Based Targets Initiative.

Linia kredytowa KfW po podniesieniu kapitału została obniżona do 1,05 miliarda euro. Jak podaje koncern, nie będzie wykorzystana i służy jedynie jako bufor. Firma stawia sobie za cel szybki jej zwrot, najpóźniej do końca okresu kredytowania.

Wśród celów środowiskowych TUI zapisał redukcję emisji w liniach lotniczych należących do koncernu o 24 proc. do 2030 roku, w segmencie hotelowym o 46,2 proc., a przy rejsach wycieczkowych o 27,5 proc. MG

2023-05-26 08:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter