Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYDANIE SPECJALNE WT

Przyszedł czas na City Break
 

City breaki, czyli krótkie wypady do miast, od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. W czerwcowym dodatku „City break” podsuwamy kilka pomysłów, jak urozmaicić program miejskiej wycieczki.

 

Będąc w Małopolsce, której stolica jest notabene szlagierem turystyki miejskiej, warto obrać kurs na jedno z uzdrowisk. Słyną one z wielkiego bogactwa wód mineralnych, ale też ciekawych zabytków. Wiele z nich to architektoniczne perełki z zachowaną XIX-wieczną zabudową sanatoryjną. Otaczające je pasma Beskidów sprzyjają uprawianiu różnych form turystyki aktywnej. „Zdroje” są też świetnie skomunikowane z większymi miastami i mają rozbudowaną bazę noclegową. Wszystko to czyni je idealnymi celami turystycznych wypadów. Podziemne trasy turystyczne są niczym brama do świata tajemnic. Wiąże się z nimi wiele fascynujących historii i legend, a ich zwiedzanie zawsze przyprawia o dreszcz emocji. W Polsce jest ponad 200 takich tras, a ich największe zagęszczenie występuje na Dolnym Śląsku. Jedną z turystycznych wizytówek regionu jest Szlak Tajemniczych Podziemi, prowadzący przez podziemia zamków i twierdz, średniowieczne kopalnie, bunkry i schrony z czasów II wojny światowej.

Zmotoryzowanym turystom wypoczywającym na Warmii i Mazurach proponujemy trzy szlaki samochodowe o różnej tematyce, które powinny zainteresować zwłaszcza pasjonatów historii i architektury: Grunwaldzki, Fortyfikacji Mazurskich i Zamków Gotyckich.

Słowiński Park Narodowy to turystyczna perła środkowej części wybrzeża Bałtyku. Wypoczywających w nadmorskich kurortach namawiamy na przynajmniej jednodniową wycieczkę, pieszą lub rowerową, po krainie wędrujących wydm.

Pobierz bezpłatnie
 

2023-05-26 09:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter