Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Polacy latem lubią miastaW tym roku ponad 70 proc. Polaków planuje spędzić lato w kraju, przy czym niemal połowa stawia na wypoczynek w mieście. Już 25 proc. respondentów mówi, że na urlop wyjedzie we wrześniu, bo chce zaoszczędzić, twierdzi FREENOW.

Jak wynika z ankiety zrealizowanej przez FREENOW na grupie użytkowników z 9 europejskich państw, w tym z Polski, te wakacje Polacy spędzą głównie w kraju (74 proc.), ale także poza jego granicami (39 proc.). Tylko 1 na 10 ankietowanych w tym roku w ogóle nie planuje urlopu. Podobnie wyniki przedstawiają się w pozostałych krajach europejskich. Niewiele mniej, bo 37 proc. respondentów z Europy, planuje zagraniczny urlop, a 1 na 10 Europejczyków odwiedzi w tym czasie nasz kraj. Największą popularnością wśród ankietowanych cieszą się kierunki takie, jak Włochy, Hiszpania oraz Grecja.

Miesiącem najczęściej wybieranym przez podróżnych jest sierpień - niemal połowa wszystkich respondentów z Europy, w tym z Polski planuje wtedy swoje wakacje.

Według badania FREENOW Polacy lubią zwiedzać europejskie miasta również podczas weekendowych wyjazdów. Prym wiodą Rzym (39 proc.), Madryt (35 proc.) i Paryż (32 proc.). Nie różnimy się pod tym względem od respondentów z innych krajów, którzy również wskazali te miasta jako najbardziej interesujące destynacje. Co ciekawe, 12 proc. ankietowanych zza granicy planuje odwiedzić Warszawę.

Polacy w miastach chętnie biorą udział w festiwalach muzycznych, jadają w restauracjach lub barach z widokiem na miasto. Co trzeci mieszkaniec polskiego miasta lubi spotkania przy grillu w plenerze miejskim lub odpoczynek w parku. MG

2023-07-19 15:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter