Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Abu Zabi tańsze od Dubaju. Dzięki temu rośnie na popularności


Najtańsze bilety do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to te z Warszawy do Abu Zabi, twierdzi portal Kiwi.com. Różnice w cenie sięgają nawet 82 proc. w porównaniu z lotem do Dubaju. ZEA same w sobie są atrakcyjnym kierunkiem turystycznym, ale to też ważny hub w podróży do Azji.

Jeśli ktoś chce się wybrać do dalekiej Azji, ale nie decyduje się na czarter, prawdopodobnie będzie przesiadał się na dalszy lot w krajach Zatoki Perskiej, na przykład w Emiratach Arabskich. Do tej pory kierunkiem pierwszego wyboru w przypadku tego państwa był Dubaj, teraz może zostać zdetronizowany przez Abu Zabi. Kiwi.com wskazuje bowiem, że liczba rezerwacji do stolicy ZEA wzrosła o 42 proc. rok do roku. Powodem mogą być atrakcyjne ceny, niższe nawet o 82 proc. niż do Dubaju. Loty realizowane są z Warszawy, Krakowa i Katowic.

Z danych dotyczących rezerwacji na Kiwi.com do 20 marca 2024 r. wynika, że w tym roku zainteresowanie Dubajem mimo wszystko wzrośnie. Użytkownicy z Polski dokonali już o 17 proc. więcej rezerwacji niż w tym samym czasie w ubiegłym roku, a za bilety płacą o 13 proc. mniej  niż rok temu (średnio 367 euro vs. 422 euro przed rokiem). W listopadzie i grudniu ubiegłego roku za bilet płaciło się o 20 proc. mniej niż rezerwując lot w pierwszych miesiącach 2024 roku. Najbardziej popularnymi miesiącami podróży są styczeń, luty, kwiecień i maj, na miejscu turyści spędzają średnio tydzień. Z kolei osoby, które w listopadzie 2023 roku kupowały bilet do Abu Zabi płaciły średnio 160 euro. MG

2024-04-02 08:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter