Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY 
Małopolska przeznaczy 4,6 miliona złotych na projekty zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu 

Zarząd Województwa Małopolskiego informuje, że rozstrzygnął konkurs Małopolska Gościnna – II edycja skierowany do organizacji pozarządowych na projekty turystyczne, które mają uatrakcyjnić ofertę turystyczną Małopolski. Na 79 projektów, które otrzymały dofinansowanie, Samorząd przeznaczy w sumie 4,6 mln zł.

Konkurs przewidywał wsparcie finansowe projektów wpisujących się w jedenaście priorytetów, w tym: tworzenie, rozwój, aktywizację i promocję produktów turystycznych; rozwój oferty turystyki społecznej oraz turystyki rowerowej; aktywizację i promocję wybranych szlaków na obszarze Małopolski m.in. Małopolskiego Szlaku Winnego; Szlaku Kultury Wołoskiej, małopolskiego odcinka Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów czy małopolskich szlaków kulinarnych. 

Dofinansowaniem objęto m.in. organizację VIII edycji Jurajskiego Pikniku Winiarskiego przez Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej; modernizację infrastruktury w Beskidzie Wyspowym i Gorcach realizowany przez LOT Powiatu Limanowskiego; rozwój oferty turystycznej Górnej Wisły realizowany przez Fundację Osada nad Wisłą, także opracowanie przewodnika turystyczno-kulinarnego pt. „Małopolska – zasmakuj w podróży” przez Podkarpackie Stowarzyszenie na Rzecz Przedsiębiorczości, Promocji i Rozwoju Turystyki PRO-TUR. MO, foto UMWM

2024-04-12 10:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter