Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE BRANŻY

Alina Dybaś-Grabowska nie żyje. Pogrzeb w piątek 19 kwietnia


W nocy z 13 na 14 kwietnia br., po krótkiej walce z chorobą, zmarła Alina Dybaś-Grabowska. Była znaną i cenioną postacią w polskiej turystyce, ale przede wszystkim  dobrym człowiekiem.

Alina Dybaś-Grabowska pełniła wiele ról, bo podejmowała się ogromu zadań. W czasie pandemii powołała Turystyczną Organizację Otwartą, której była prezesem, a do której, według informacji TOO, przystąpiło ponad 1400 przedsiębiorców. Pod koniec zeszłego roku uruchomiła nawet oddział tej organizacji w Bułgarii. Z inicjatywy Aliny powstała też Polska Rada Turystyki. Jednym z jej ostatnich dużych projektów było zainicjowanie platformy networkingowej ALLinTOO, do której zapraszała wszystkich przedsiębiorców turystycznych.

Alina z branżą turystyczną związana była od 18 roku życia. Pracowała dla największych organizatorów, wielokrotnie brała udział w konsultacjach z Ministerstwem Sportu i Turystyki związanych z problemami wynikającymi z pandemii, wojny w Ukrainie i innych problemów. Wpływała na przepisy legislacyjne, była biegłym sądowym z dziedziny turystyki.

Aktywnie zaangażowała się w pomoc Ukrainie od pierwszych dni ataku Rosji, organizując zarówno pomoc humanitarną, transporty do Ukrainy jak i relokację osób uciekających przed wojną. Jej wrażliwość społeczna nie pozostawała obojętna na tych, których życie nie było łatwe. Zaangażowała branżę turystyczną w akcję „Wakacje marzeń”, dzięki której dzieci z Domów Dziecka miały możliwość wyjechania na wakacyjny wypoczynek.

O swojej chorobie dowiedziała się kilka miesięcy temu i postanowiła o niej głośno mówić, by zachęcić do profilaktycznych badań. Nawet w tak trudnych dla niej samej chwilach, myślała o innych. Była wielką postacią i dobrym duchem branży. Turystyka nigdy jej nie zapomni. MG


Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek 19 kwietnia 2024 r. o o godz. 14.30 na Cmentarzu Komunalnym Południowym  w Antoninowie.2024-04-15 06:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter