Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY
Rośnie liczba pasażerów latających z lotniska w  Amsterdamie do Polski

O ponad 30 proc. wzrosła liczba pasażerów, którzy w zeszłym roku przylecieli z Amsterdamu do Polski. To największy wzrost ze wszystkich krajów europejskich, informuje stołeczny port lotniczy.

Ponad milion pasażerów, którzy w 2023 roku skorzystali z lotniska w stolicy Niderlandów, jako cel swojej podróży wybrało Polskę. Duża część z nich podróżowała samolotami LOT-u. - Co roku na pokładach naszych samolotów witamy miliony podróżnych, a kulminacją był rok 2023, w którym wszystkie samoloty LOT-u przewiozły ponad 10 milionów pasażerów – mówi Marcin van Gijlswijk, dyrektor regionalny polskiego przewoźnika w krajach Beneluksu.

To właśnie LOT zanotował w ubiegłym największy wzrost liczby przewiezionych pasażerów z lotniskach Schiphol do Polski spośród wszystkich linii lotniczych operujących z tego portu lotniczego, wynika z informacji prasowej Royal Schiphol Group. Polska linia lotnicza przewiozła w 2023 r. o 52 proc. więcej pasażerów niż rok wcześniej.

 – Rośnie nie tylko liczba pasażerów, ale także połączeń lotniczych z Niderlandów do Polski – dodaje Dominika Szulc, dyrektor Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie i Brukseli. Siatka połączeń lotniczych z Niderlandów do Polski powiększy się od września br. o kolejnego przewoźnika. Brytyjskie linie lotnicze Easyjet poinformowały o uruchomieniu bezpośredniego lotu z Amsterdamu do Krakowa. Jednocześnie holenderski przewoźnik KLM dodał w ostatnich miesiącach kolejne połączenie ze Schiphol do Gdańska i Wrocławia.


Obecnie z Amsterdamu i Eindhoven można polecieć do Polski maszynami LOT, KLM, Wizzair oraz Ryanair. Linie lotnicze oferują połączenia do Gdańska, Katowic, Krakowa, Modlina, Poznania, Warszawy i Wrocławia. – Rosnąca siatka połączeń do Polski jest ważna dla touroperatorów oferujących wyjazdy turystyczne do naszego kraju i umacnia zaufanie konsumentów. – zauważa Magdalena Stoch z amsterdamskiego biura POT. MG

2024-04-16 07:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter