Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA
UFG przypomina: przed wykupieniem imprezy turystycznej warto sprawdzić jej organizatoraU progu sezonu letniego Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przypomina, by przed zakupem wyjazdu sprawdzić przedsiębiorcę turystycznego. Przede wszystkim, czy posiada wymagany prawem wpis do rejestru oraz zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności.

- Warto sprawdzić organizatora imprezy turystycznej, zanim jeszcze podpiszemy umowę i wyjedziemy na wczasy czy wycieczkę. W dobrze pojętym interesie podróżnych leży korzystanie z usług ewidencjonowanych organizatorów imprez turystycznych, bo tylko wówczas objęci są ochroną wymaganych prawem zabezpieczeń – mówi Małgorzata Ślepowrońska, prezes zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, zarządzającego funduszami turystycznymi – TFG i TFP.

W bazie TFG firmę można wyszukać w ewidencji po różnych danych, np. po nazwie lub NIP-ie. Co ważne - jeśli po nazwie, to należy podać tę rejestrową (znajdziemy ją np. w umowie), która może się różnić od marki handlowej. To samo odnosi się do miejscowości – należy wpisać tę, w której firma jest zarejestrowana. Brak części informacji nie oznacza, że nie uda się sprawdzić przedsiębiorcy. Wystarczy wypełnić jedno pole, by system wyświetlił wyniki pasujące do wyszukiwanych danych.

Warto zwrócić uwagę na status działalności (powinna być aktywna) oraz zabezpieczenia finansowe (bardzo ważne: wskazany w tej części zakres działalności terytorialnej przedsiębiorcy powinien obejmować wybrany przez nas kierunek podróży). W portalu TFG można sprawdzić także, czy wybrany przedsiębiorca nie jest objęty zakazem wykonywania działalności turystycznej bądź nie toczy się wobec niego postępowanie w sprawie wykreślenia z rejestru. Możemy również zweryfikować, czy nie złożył oświadczenia o niewypłacalności (lub czy wobec niego marszałek województwa nie wystąpił o wypłatę środków z zabezpieczeń finansowych bez uzyskania tego oświadczenia). MG2024-04-16 07:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter