Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Grecja robi porządek na swoich plażach. Na wielu nie będzie leżaków i barów

W tym roku na 198 plażach w Grecji urlopowicze nie znajdą leżaków, parasoli i innych elementów infrastruktury turystycznej. Tak zdecydowali ministrowie finansów i środowiska.

Plaże, które zostały objęte zakazami, stanowią część szerszego planu rządu, którego celem jest ochrona linii brzegowej. To wynik skarg, jakie w zeszłym roku składali mieszkańcy, którzy z uwagi na znajdującą się tam infrastrukturę nie mogli swobodnie korzystać z nadmorskiego wypoczynku. Decyzja dotyczy plaż znajdujących się  w pobliżu obszarów Natura 2000 lub parków morskich lub ich części, ale też wyznaczonych odcinków na wyspach takich jak Agios Efstratios, Samotraka, Lesbos, Syros, Evia, Andros, Tilos, Ikaria  oraz na kontynencie.

Zgodnie z prawem dotyczącym użytkowania linii brzegowej plaż nie można wystawiać na aukcji do celów komercyjnych. Ta sama ustawa przewiduje, że za naruszenia, w tym wznoszenie ścian i budynków, montaż ogrodzeń, donic i markiz, a także ustawianie pojazdów utrudniających dostęp do plaży i morza, będzie karane grzywną w wysokości do 60 tys. euro. MG

Źródło: GTP

2024-04-24 08:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter