Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

TOUROPERATORZY

Anex Tour lata z Katowic szerokokadłubowym boeingiem

W nocy z 24 na 25 kwietnia br. na katowickim lotnisku wylądował 339-miejscowy Boeing 777-300ER czarterowej linii lotniczej Mavi Gök Airlines, która należy do koncernu Anex Tour.

W sezonie „Lato 2024” samolotami Mavi Gök Airlines będą obsługiwane rejsy czarterowe pomiędzy Katowice Airport a turecką Antalyą. Oprócz Boeinga 777-300ER maszyny Anex Tour do obsługi swoich rejsów z Pyrzowic używać będzie dwóch 275-miejscowych Boeingów 757-300 oraz 189-miejscowych Boeingów 737-800 NG. Obsługę naziemną rejsów zleconych przez Anex Tour zapewnia w Katowice Airport firma handlingowa Welcome Airport Services sp. z o.o.

W 2024 roku Anex Tour Poland zdecydowanie zwiększył swoją obecność na polskim rynku czarterowym.

- Zdecydowaliśmy się w pierwszej kolejności uruchomić loty z Katowic, ponieważ widzimy ogromny potencjał w tym porcie lotniczym – mówi Ilker Adiguzel – dyrektor generalny Anex Tour Poland. - Chcemy dać klientom wybór i doskonałe warunki podróżowania, bowiem wakacje zaczynają się już na lotnisku. Jako pierwsze w historii biuro podróży oferujemy przeloty do/z Turcji w podwyższonych klasach comfort oraz business, obsługiwane przez linię Mavi Gök Airlines - Boeingami 777. Na pokładzie oczywiście serwujemy najwyższej jakości obsługę, by każdy z pasażerów czuł się wyjątkowo. Na tym nie zaprzestajemy – oczywiście planujemy również rejsy długodystansowe, bo ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ale o tym szczegóły wkrótce. Do zobaczenia na pokładzie! - zapowiada.

- Nasza współpraca z biurem podróży Anex Tour układa się bardzo dobrze. Przedstawiciele touroperatora doceniają nowoczesną infrastrukturę katowickiego lotniska oraz brak ograniczeń w wykonywaniu rejsów, niezależnie od pory dnia i nocy. W tym roku Anex Tour prawdopodobnie zanotuje rekordowe przewozy z Katowice Airport, co przyczyni się do osiągnięcia przez lotnisko rekordowego wyniku ponad 6 mln podróżnych obsłużonych w 2024 roku. Liczymy na to, że już w tym roku Anex Tour poszerzy swoją ofertę z Pyrzowic o dalekodystansowe kierunki czarterowe – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

W minionym roku na kierunkach tureckich obsłużono w Katowice Airport 773 tys. pasażerów, tym samym Turcja była najpopularniejszym państwem w siatce połączeń katowickiego lotniska. W 2023 roku odnotowano w Pyrzowicach 5,6 mln pasażerów, z tego 2,95 mln skorzystało z siatki połączeń regularnych, a 2,63 mln z oferty lotów czarterowych. Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w ubiegłym roku katowicki port lotniczy utrzymał pozycję największego polskiego lotniska w segmencie przewozów czarterowych. MG
2024-04-26 08:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter