Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


MATERIAŁ PARTNERA

W majówkę chcemy wypoczywać w PolsceWystarczą trzy dni urlopu, by majowy urlop trwał aż dziewięć dni. Mimo zmiennej pogody, nie warto spędzać ten czas w domu, a tym bardziej pod kołdrą.

Według badania przeprowadzonego w połowie kwietnia przez Polską Organizację Turystyczną 40% Polaków wyjedzie na majówkę. Większość pozostanie w kraju i wybiera się w góry. Miasta, morze i inne lokalizacje w tym roku są nieco mniej popularne.

Czasem słońce, rzadziej deszcz
Niewielu Polaków przestraszyła niepewna pogoda i ostatni atak zimy — tylko 4% rezerwacji na majówkę zostało odwołanych lub przesuniętych, co stanowi niewielki procent w porównaniu do ogólnej liczby rezerwujących wyjazdy. Turyści są skłonni zaryzykować i spędzić majówkę poza domem (wg danych serwisu Triverna.pl).
Najświeższe prognozy pokazują, że pogoda w ostatni weekend kwietnia będzie sprzyjała spacerom po górskich szlakach, a także tym nad morzem. Termometry pokażą od 20 st. C w regionach północno-wschodnich po 26 st. C w południowo-wschodniej Polsce.

Góry wygrywają z morzem
Polska w tym roku wygrywa z zagranicą, a góry z morzem. To jednoznacznie wynika z badań, które pokazują, że najwięcej Polaków wybiera majówkę wśród górskich szczytów.
Planując majówkowe wyjazdy, Polacy kierują się przede wszystkim kosztem pobytu, estetyką oraz komfortem miejsca noclegowego. Zadowolenie z jakości usług i atrakcyjne ceny to kluczowe czynniki wpływające na wybór miejsca zakwaterowania. Dlatego też liczne hotele i pensjonaty oferują atrakcyjne pakiety noclegowe, które zadowolą nawet najbardziej wymagających podróżników. Co więcej, różnorodne atrakcje dopasowane do wszystkich członków rodziny urozmaicą kilkudniowy pobyt. - komentuje Jakub Bączykowski, dyrektor zarządzający Triverna.

Majówka z efektami specjalnymi
Pogoda, pogodą, ale w tym roku podczas majówki warto będzie wyjechać z miasta i popatrzeć w niebo. W nocy z 5 na 6 maja będzie można oglądać spadające gwiazdy, czyli meteory z roju Eta Akwarydów. Akwarydy przelatują nad polskim niebem dość długo, od 19 kwietnia do 28 maja, ale najbardziej widoczne będą ok. godz. 2:00 w nocy z 5 na 6 maja.
Statystyki pokazują, że tylko niewielki odsetek rezerwacji jest anulowany, co oznacza, że pomimo kaprysów pogody, wyjazdy na majówkę nadal cieszą się dużym zainteresowaniem.
Zachęcamy do wyruszenia z domu! Na siedzenie pod kołdrą będzie czas późną i chłodną jesienią!


2024-04-30 13:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter