Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRANSPORT LOTNICZY 

Lotnisko Chopina będzie rozbudowane

W najbliższych latach największy port lotniczy w Polsce – stołeczne Lotnisko Chopina – zostanie rozbudowany, co pozwoli mu obsłużyć 30 mln pasażerów rocznie, czyli 10 mln więcej niż obecnie. Jak podaje Portal-lotniczy.pl, inwestycje będą dotyczyć terminalu i płyt postojowych. Planowane jest m.in. wydłużenie pirsu południowego oraz przebudowana pirsu północnego, ma powstać nowa płyta postojowa i nowa część sortowni bagażu, powiększony też będzie budynek główny terminala.

Roboty związane z powiększaniem lotniska mają się rozpocząć w 2026 r. Jeśli inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z planem, ma się zakończyć latem 2029 r. Jej koszt wyceniany jest na 2,4 mld zł – informuje portal. 

Rozbudowa lotniska jest konieczna, ponieważ jego maksymalna przepustowość wynosi 20 mln pasażerów rocznie i port niebezpiecznie zbliża się do tej granicy. W 2023 r. odprawionych zostało 18,5 mln pasażerów, w tym roku ma ich być 20 mln. W informacji podanych przez portal wynika, że bez inwestycji w rozbudowę lotniska do 2035 r. port mógłby stracić nawet 80 mln podróżnych. MO, foto Rynek-lotniczy.pl

 

2024-05-02 13:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter