Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY
Promy alternatywą dla samolotów?

Niektóre promy już przypominają małe statki wycieczkowe, bo wielu armatorów zainwestowało w jakość i poszerzyło zakres usług świadczonych na pokładzie. Co więcej, ceny podróży w przeliczeniu na osobę i kilometr wyglądają bardzo atrakcyjnie w porównaniu z lotem.

Z analizy platformy Omnio, na której można zarezerwować bilety kolejowe, autobusowe, lotnicze i promowe, wynika, że prom może być niedrogim i wygodnym środkiem transportu wakacyjnego. Firma stworzyła ranking najlepszych połączeń morskich – pod uwagę wzięte zostały komfort, rozrywka i ceny na 50 popularnych trasach w Europie.

Najbardziej przyjazny rodzinom prom zabiera urlopowiczów na Sycylię z Genui – rejs kosztuje około 0,26 euro za kilometr dla czteroosobowej rodziny, ale nie wliczając w to ceny za przewóz samochodu. Inne atrakcyjne połączenia to trasy między Livorno w Toskanii a Bastią na Korsyce oraz między Genuą a Porto Torres i Olbią na Sardynii.

Analiza pokazała również, że w 12 na 14 przypadków prom był znacznie tańszy od lotu, czasem nawet o 86 proc. Dotyczyło to szczególnie popularnej trasy skandynawskiej z Frederikshavn w Danii do Göteborga w Szwecji (w porównaniu z samolotem z Aalborg do Göteborga). Przeprawa promowa z Dover w Anglii do Calais we Francji była tańsza od przejazdu pociągiem Eurostar o około 6 proc. Średnio różnica w cenie między lotami a promami wyniosła 49 proc. MG

2024-05-07 07:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter