Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Afganistan szuka turystów


Choć zachodnie kraje odradzają swoim obywatelom podróże do Afganistanu, zainteresowanie tym krajem rośnie. W zeszłym roku odwiedziło go 7 tys. osób.

Podróże do Afganistanu w dalszym ciągu mogą nieść ze sobą ryzyka związane z kwestiami bezpieczeństwa takimi jak ataki terrorystyczne, porwania, czy aresztowania. Nie pomaga również fakt, że w kraju swoje ambasady ma niewiele krajów, podkreśla portal Tourism Review. Mimo to zainteresowanie kierunkiem rośnie, a turyści przylatują tam głównie przez Dubaj i Stambuł.

Na razie Afganistanowi daleko jednak do wyników z lat 70-tych, kiedy to przez kraj przewijało się prawie 200 tys. osób rocznie podróżujących do Katmandu lub na Goa. Dziś głównymi rynkami źródłowymi dla kraju są Chińczycy, Tajlandczycy i Japończycy, którzy chcą poznać kulturę regionu, jednocześnie omijają Pakistan z uwagi na kwestie bezpieczeństwa.

Talibowie próbują odbudować wizerunek kraju i twierdzą, że poziom bezpieczeństwa wzrósł. Choć generalnie jest to zgodne z prawdą, nadal dochodzi do ataków terrorystycznych prowadzonych przez tzw. Państwo Islamskie.
Niedawno ogłoszono jednak ponowne otwarcie Instytutu Turystyki i Zarządzania Hotelowego, a także, co może być jeszcze większym zaskoczeniem, program rewitalizacji miejsc historycznych. Chodzi na przykład o Bamiyan, w którym znajdują się dwa posągi Buddy datowane na 6 wiek. Niestety zostały one zniszczone 23 lata temu przez Talibów, teraz liczą na zainteresowanie turystów i organizacji pozarządowych – w ten sposób chcą odzyskać inwestycje zawieszone przez międzynarodowe sankcje. MG

2024-05-08 08:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter