Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Paryscy touroperatorzy odradzają podróże w czasie olimpiady


Wyjątkowo wysokie ceny zakwaterowania i lotów, obawy związane z kwestiami bezpieczeństwa to powody, dla których paryscy touroperatorzy odradzają klientom przyjazdy do miasta w czasie igrzysk olimpijskich.

The Great France Association, organizacja zrzeszająca przedsiębiorców turystycznych, przeprowadziła sondaż wśród swoich członków, w którym pyta o wpływ olimpiady na sektor. Wzięło w nim udział 88 touroperatorów, większość (58 proc.) z regionu Île-de-France region.

Wyniki są zaskakujące – 75 proc. paryskich biur podróży uważa, że igrzyska odbiją się negatywnie na ich działalności. Wśród powodów wymieniają wyjątkowo wysokie ceny zakwaterowania i lotów, obawy o bezpieczeństwo oraz jakość przekazu mediowego. Niektórzy wręcz odradzają swoim klientom przyjazd do Francji w tym czasie. 25 proc. z ankietowanych planuje zawiesić działalność na czas rozgrywek, a 40 proc. tych z regionu Ile-de-France ograniczy ją w czerwcu i we wrześniu. Jest to związane z przygotowaniami obiektów, a co za tym idzie, ze zwiększonym ruchem w mieście. O ile w czerwcu chodzi o działania przed głównymi zmaganiami sportowców, o tyle we wrześniu o paraolimpiadę. MG

2024-05-08 08:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter