Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK
Airbnb ma na lato kilka nowości


Airbnb zaprezentował Ikony - nową kategorię doświadczeń. W pierwszej, letniej odsłonie pojawia się ich 11, ale firma zapowiada, że w ciągu roku takich ofert będzie więcej.

- Ikony przenoszą cię do światów, które do tej pory istniały tylko w twojej wyobraźni – mówi Brian Chesky, współzałożyciel i dyrektor generalny Airbnb. - W miarę jak życie staje się coraz bardziej cyfrowe, skupiamy się na wprowadzaniu magii do prawdziwego świata. Dzięki Ikonom stworzyliśmy najbardziej niezwykłe doświadczenia na ziemi – dodaje.

W pierwszej jedenastce znalazły się m.in. domy Disneya i Pixara, w tym Odlotowy Dom w Nowym Meksyku, Muzeum Ferrari w Maranello we Włoszech, świat X-Men w Westchester w stanie Nowy Jork, gdzie będzie można potrenować w Danger Room. Dzięki Airbnb gość zostanie VIP-em z Kevinem Hartem, który zabierze klientów do wnętrza jego Coramino Live Lounge na wieczór z plejadą gwiazd. Inną atrakcją jest noc w Muzeum Orsay w kultowej sali zegarowej paryskiego muzeum sztuki, która została przekształcona w luksusową sypialnię przez Mathieu Lehanneura, projektanta pochodni i znicza Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Z kolei nagrodzona Grammy Doja zaprasza na  kameralny występ, a miłośnicy Prince’a będą mogli zatrzymać się w domu Purple Rain w Minneapolis w stanie Minnesota.

Ikony są dostępne w osobnej kategorii bezpośrednio na stronie głównej portalu, rezerwacji można dokonać za pośrednictwem aplikacji. Specjalny licznik pokazuje, ile czasu zostało do odsłonięcia każdej atrakcji. Co ciekawe, koszty w większości nie przekraczają 100 dolarów od osoby, część jest darmowa.

Airbnb zauważył, że ponad 80 proc. rezerwacji dotyczy wycieczek grupowych, a ponieważ aplikacja nie została pod nie stworzona, wprowadził nowe funkcjonalności. Chodzi np. o wspólną listę życzeń, którą można współdzielić z innymi podróżnymi, nową zakładkę Wiadomości, która pozwala na wysyłanie informacji do gospodarza w wątku grupowym, czy o zaproszenia do podróży – po zarezerwowaniu wycieczki można zaprosić innych, aby dołączyli za pomocą cyfrowych pocztówek miejsca docelowego, ilustrowanych przez artystów z całego świata. Każda osoba dołączająca do wycieczki otrzyma wszystkie szczegóły rezerwacji, w tym pełny adres, hasło do Wi-Fi i instrukcje dotyczące zameldowania.

Edycja letnia 2024 zawiera także usprawnienia dla gospodarzy. Airbnb poszerzył panel zarobków o interaktywne wykresy wyników i automatyczne raporty o zarobkach. Zaktualizowana karta „Oferty” daje gospodarzom większą kontrolę podczas tworzenia i edytowania fotowycieczek. Airbnb uprościł też sposób przełączania się między stroną gościa i hosta w aplikacji. MG

2024-05-08 08:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter