Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK
Condor otrzymał pomoc publiczną niesłusznie, ale (na razie) pieniędzy zwracać nie musiEuropejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że niemiecki Skarb Państwa nie powinien był udzielać pomocy finansowej Condorowi po upadku Thomasa Cooka. Mimo wyroku przewoźnik nie musi jeszcze oddawać pieniędzy, bo ma prawo się od niego odwołać.

Trybunał uznał, że Komisja powinna była przeprowadzić odpowiednie dochodzenie w sprawie zgodności udzielenia wsparcia z przepisami unijnymi. 321 milionów euro, które linia otrzymała, miało iść na jej restrukturyzację i kontynuację działalności, a także pomóc przezwyciężyć trudności wynikające z upadku Thomasa Cooka. Condor ma prawo odwołać się od tej decyzji, a KE może pod pewnymi warunkami wydać nową decyzję.

Linia skomentowała sytuację dla portalu Airliners – jak twierdzi, wyrok nie ma bezpośredniego skutku na sytuację biznesową i działalność operacyjną. Na razie wiadomo, że KE musi przeanalizować zasadność udzielenia wsparcia.

Obecnie przewoźnik modernizuje flotę przy udziale inwestora Attestor. Zwrot pożyczek do Skarbu Państwa realizowany jest zgodnie z planem, a pełne przejęcie przez Attestora ma nastąpić najpóźniej w 2026 roku. Na razie swoje udziały posiada w spółce Skarb Państwa. MG

2024-05-10 08:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter