Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 
Grecka turystyka potrzebuje w tym sezonie ponad 80 tysięcy pracowników 


Choć ten rok może być kolejnym rekordowym dla greckiej turystyki, greccy przedsiębiorcy turystyczni są dalecy od euforii. Sen z powiek spędza im brak siły roboczej, który może się przyczynić do obniżenia jakości obsługi odwiedzających.

Jak informuje portal keeptalkinggreece.com, powołując się na dane Stowarzyszenia Greckich Przedsiębiorstw Turystycznych i Generalnej Konfederacji Zawodowych Rzemieślników Grecji, przed szczytem sezonu nieobsadzonych jest ponad 80 tys. stanowisk, z czego 53 tys. w hotelarstwie i 30 tys. w gastronomii. Portal przypomina, że problem niedoboru pracowników narasta od lat. W 2021 r. wakatów w greckiej turystyce było 57,7 tys., rok później 60 tys., w 2023 r. ponad 60 tys.

Aby zniwelować choć część braków, planowane jest pozyskanie pracowników z krajów trzecich. Grecja ma w ten sposób obsadzić 11 tys. miejsc pracy. Pozyskanie pracowników z rynku greckiego jest coraz trudniejsze, bo warunki im oferowane wciąż nie są zbyt atrakcyjne, mimo że organizacje pracownicze od lat walczą o ich poprawę. MO, foto Pixabay.com

2024-05-10 12:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter