Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA KRAJOWA 

W maju rusza dofinansowanie dla powiatów z Polski Wschodniej  

W maju br. ruszają nabory wniosków w ramach Rządowego programu rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024 – 2030, który jest ukierunkowany na „poprawę jakości życia mieszkańców północno-wschodnich obszarów przygranicznych poprzez ograniczenie negatywnych skutków ataku Rosji na Ukrainę oraz stworzenie trwałych podstaw umożliwiających rozwój społeczno-gospodarczy z poszanowaniem środowiska naturalnego”. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego bezpośrednio przylegające do granicy północnowschodniej, w sumie 21 powiatów i miast województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Łączny budżet programu do 2030 r. to 500 mln zł, na każdy region przypada po 125 mln zł. Kwota ta będzie rozdzielona na cztery rodzaje zadań, w tym działania służące poprawie stanu infrastruktury edukacyjnej, zdrowotnej i społecznej oraz stworzenie warunków do rozwoju zrównoważonej turystyki w oparciu o endogeniczne potencjały, a więc budowę, modernizację i rozbudowę szlaków; tworzenie punktów „it” i zielonych parkingów.

Nabór wniosków w woj. podlaskim rozpoczął się 6 maja, w woj. lubelskim rozpocznie się 15 maja, w woj. warmińsko-mazurskim – 20 maja, a woj. podkarpackim – 22 maja. MO, foto Pixabay.com

2024-05-10 12:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter