Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Wizę Schengen będzie można uzyskać przez internet

Cyfryzacja wniosku o wizę Schengen ułatwi obcokrajowcom podróżowanie do krajów bloku, uważa Europejska Komisja Podróży.

Podczas targów Arabian Travel Market Teodora Marinska, dyrektor ds. operacyjnych i relacji publicznych w Europejskiej Komisji Podróży, tłumaczyła, że obcokrajowcy, którzy potrzebują wizy, aby wjechać do strefy Schengen, często nie są w stanie znaleźć wolnych terminów spotkań ze względu na duże zainteresowanie. Zdarza się również, że obcokrajowcy ubiegają się o wizę w ambasadzie danego kraju Schengen nie dlatego, że chcą go odwiedzić, ale dlatego, że procedura jest łatwiejsza i szybciej przebiega. To właśnie powód, dla którego należy wprowadzić możliwość aplikowania przez internet, podaje portal SchengenVisaInfo.

Kiedy procedura będzie już uruchomiona, osoby ubiegające się o wizę będą mogły dopełnić wszystkich procedur online na jednej platformie. Będzie można zamieścić tam elektroniczne kopie dokumentów podróży i innych dokumentów uzupełniających oraz uiścić opłatę.

Procedura nie będzie jednak dostępna dla wszystkich – ci, którzy występują o dokument po raz pierwszy oraz ci, których dane biometryczne stacą ważność, a także wszyscy, którzy posiadają nowe dokumenty podróży w dalszym ciągu będą musieli złożyć wniosek w tradycyjny sposób. MG

2024-05-13 15:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter